17 października 2010

Autoportret.

5 komentarzy:

 1. Olo ... to nie jest ... śmieszne
  ;P
  Cześć!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Does not hurt to have some fun !
  Cool creation.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przedstawiony autoportret niesie ze sobą mnóstwo znaczeń. Możemy naocznie utwierdzić się w przekonaniu, że artystka przechodzi swoisty rozłam, prawdopodobnie związany ze fascynacją nowymi źródłami inspiracji i próbą oderwania się od doczesnych wizji.

  Jednocześnie przesunięcie fragmentu kadru może sugerować świadome dystansowanie się od otoczenia, dzięki któremu artystka jest w stanie obiektywnie uwieczniać rzeczywistość dookoła, bez subiektywnych wtrętów związanych z byciem uwikłaną w przedstawianą relację.

  Uniesienie brwi może być zinterpretowane dwojako. Z jednej strony może to być wyraz, typowej dla artystycznych dusz, odwiecznej ciekawości świata, z drugiej zaś może to być wyraz szoku dla rzeczywistości obserwowanej, dalekiej od wyobrażeń artystki o świecie. W drugim przypadku, wymienione wyżej dystansowanie się byłoby więc słusznie uzasadnione.

  Kompozycja jest świadoma, nie budzi zastrzeżeń, a zastosowana technika obrodziła wieloznacznym portretem, którego niejeden artystce pozazdrości. Warto w przyszłości śledzić poczynania artystki, gdyż niejednym jeszcze zaskoczy."

  I co, tak lepiej? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oluś ... jesteś Cudowny!
  :)
  Potoomaczę na ... wiesz gdzie.
  ;)
  Nowe źródło fascynacji ... podoba misie.
  Brwi takie mam!
  :P

  OdpowiedzUsuń